Суддя ВАКС Ткаченко відмовив в арешті активів Ігоря Коломойського

Суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко 21 вересня відмовив прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) в арешті активів бізнесмена Ігоря Коломойського. Про це повідомив Центр протидії корупції (ЦПК).

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Як зазначили в ЦПК, Ткаченко послався на так звані «правки Лозового» про граничні строки розслідування, хоча до цієї справи правки не застосовуються. 
  • «Саме завдяки правкам Ткаченко не просто підігрує захисту Коломойського, але й фактично знищує справу Національного антикорупційного бюро (НАБУ)», – вважають експерти ЦПК. 
  • За даними авторозподілу на сайті суду, рішення Ткаченка вже оскаржили до апеляції ВАКС, зазначається у повідомленні ЦПК.

Контекст

15 вересня стало відомо, що СБУ, БЕБ та Офіс генпрокурора повідомили про третю підозру Коломойському.

Бізнесмена підозрюють: в організації підробки документів на переказ коштів; в організації заволодіння чужим майном, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах; у набутті та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом.

За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн.

НАБУ та САП після повідомлення про підозру Коломойському арештували його активи на 48 годин. Арешт активів зумовлений необхідністю забезпечення можливої конфіскації або спеціальної конфіскації майна у кримінальному провадженні за фактами привласнення коштів ПриватБанку, пояснили в НАБУ.

Строком на 48 годин накладено арешт на частки у статутному капіталі товариств, якими прямо чи опосередковано володіє підозрюваний. Йдеться про 307 юридичних осіб, зокрема акціонерні товариства, вартістю понад 3 млрд грн, а також майже 1000 об’єктів нерухомого майна та понад 1600 транспортних засобів і суден.

16 вересня Шевченківський районний суд переобрав запобіжний захід Коломойському після того, як він отримав нову підозру у справі про заволодіння 5,8 млрд грн ПриватБанку. Суддя змінив запобіжний захід у частині застави, встановивши її розмір на рівні 3,89 млрд грн замість майже 510 млн грн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *