США запровадили санкції проти мережі, яка підтримує виробництво БПЛА та військової авіації в Ірані

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) ввело санкції щодо семи фізичних та чотирьох юридичних осіб, які базуються в Ірані, Китаї, Росії та Туреччині через звʼязки із розробкою іранських дронів та військової авіації, повідомляє установа.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Навмисне поширення Іраном своїх БПЛА, що триває, дозволяє Росії, її довіреним особам на Близькому Сході та іншим дестабілізуючим субʼєктам підривати глобальну стабільність», – заявив заступник міністра фінансів Браян Нельсон. 
  • Йдеться про Іранську авіабудівну промислову компанію (HESA), з 2022 HESA використовувала назву Shahin Co. у контрактах із закордонними постачальниками, очевидно намагаючись обійти санкції США та експортний контроль.
  • Список санкцій доповнили китайськими постачальниками та турецькими посередниками.
  • Також обмеження стосуються підрядників та постачальників з РФ. Зокрема, ТОВ «Центр технічного обслуговування «Дельта-Аеро», «Науково-виробниче підприємство «Аеросила» та акціонерна компанія «Стар».
  • Згідно із повідомленням, США мають намір продовжувати вживати заходів проти іранських мереж закупівель БПЛА і закликали інші юрисдикції запобігати експорту цих компонентів до Ірану.

Контекст

У серпні Велика Британія доповнила список санкційних обмежень щодо Росії та додала до нього 19 нових позицій, список щодо Білорусі розширили на шість позицій. Обмеження також стосувалися фізичних та юросіб із Туреччини, ОАЕ, Словаччини та Швейцарії.

Влітку The Wall Street Journal писало, що китайські деталі продовжують надходити до Ірану, забезпечуючи його програми безпілотників, незважаючи на зростаючий тиск з боку США з метою перекрити глобальний ланцюжок поставок. Дані свідчать про те, як швидко Іран може допомагати РФ у війні проти України.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *