Словаччина та Україна домовилися про ліцензування торгівлі зерном замість ембарго

Міністри сільського господарства Словаччини та України домовилися про створення системи ліцензування торгівлі зерном, що дасть змогу зняти заборону на імпорт чотирьох українських товарів до Словаччини після впровадження такої системи, пише Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Міністри домовилися про створення системи торгівлі зерном, заснованої на видачі та контролі ліцензій», – ідеться в листі словацького міністерства.
  • Проте, поки цю систему не буде запущено і повністю протестовано, заборона на імпорт чотирьох товарів з України залишиться чинною.
  • Словацьке міністерство повідомило, що Україна також погодилася припинити розгляд скарги у СОТ.

Контекст

15 вересня Єврокомісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільгосппродукції з України після 15 вересня. Водночас Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про односторонні обмеження на імпорт українського зерна. Словацька заборона імпорту українського зерна впроваджена до кінця року.

Мінекономіки повідомило, що Україна подала позов до СОТ проти Польщі, Словаччини та Угорщини через заборону ввезення агропродукції.

Згідно із запропонованим планом, Україна буде контролювати і регулювати експорт, погоджуючи з Єврокомісією та країнами-імпортерами необхідний перелік і обсяг аграрної продукції з чотирьох культур, вони, своєю чергою, визначають, чи готові приймати ці культури, коли і в яких обсягах, повідомляло Мінагрополітики.

Лише після цього Україна видаватиме дозволи вітчизняним підприємствам на експорт тієї чи іншої продукції. Тобто Україна контролює свій експорт і погоджує його з країнами-приймачами.

Уряд України 19 вересня схвалив нову процедуру експорту певних видів продукції до окремих держав – членів ЄС. У ній передбачено, що чотири культури (кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця), які йдуть у режимі експорту до пʼяти держав, мають отримати ліцензію Мінекономіки за погодженням з Мінагрополітики. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *