Румунія планує подвоїти транспортування українського зерна через порт Констанца. Україна очікує на це вже у жовтні

Румунії розраховує подвоїти щомісячну пропускну спроможність порту Констанца до 4 млн т для українського зерна найближчими місяцями, заявив міністр транспорту країни Сорін Гріндяну, пише Reuters. За словами віцепремʼєрміністра з відновлення України Олександра Кубракова, це допоможе вирішити питання щонайменше 50% експорту.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Констанца на Чорному морі став найбільшим альтернативним експортним маршрутом Києва: зерно доставляється автомобільним, залізничним чи баржним транспортом через Дунай.
  • Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, вже експортувала через Констанцу більше зерна, ніж у 2022 році, хоча останнім часом обсяги впали, оскільки напади Росії на її річкові порти на Дунаї змушують українських експортерів перейти на автомобільні та залізничні маршрути.
  • «Рівень транзиту, якого ми хочемо досягти найближчими місяцями, становить 4 млн т, і таке можливо», – заявив Гріндяну після зустрічі з офіційними особами України, Молдови, Європейської комісії та Держдепартаменту США.
  • Він сказав, що заходи, які підвищать пропускну спроможність, включають збільшення штату, щоб полегшити прохід суден у дунайський канал Суліна, а також проєкт, що фінансується ЄС щодо забезпечення цілодобового судноплавства каналом, який має бути завершений до листопада. 
  • Гріндяну зазначив, що перевалка зерна з корабля на корабель у Констанці також допоможе збільшити потужність на 500 000 т на місяць. Це дозволяє меншим судам, що перевозять зерно, перевантажувати його на великі судна у порту.
  • Віце-премʼєр-міністр України Олександр Кубраков заявив, що мета подвоєння потужностей має бути досягнута на початку жовтня, що «може допомогти вирішити питання щонайменше 50% нашого експорту».
  • «Я впевнений, що в наступні тижні і місяці ми будемо забезпечувати все більшу безпеку на цих транзитних маршрутах, і це дозволить нам розширити роботу навіть більше, ніж те, що було до цього», — сказав Джим ОʼБрайєн, голова Управління санкцій Держдепартамент США.

Контекст

17 липня РФ направила Туреччині, Україні й ООН свої заперечення щодо продовження «зернової угоди» та відмовилася її продовжувати. Міноборони країни-агресора заявило, що через вихід Росії з «зернової угоди» з 20 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення.

Протягом останніх двох місяців Росія здійснила хвилю атак на дунайські порти України з метою завдати шкоди економічній інфраструктурі та експортним маршрутам. Удари російських дронів і ракет по Україні з липня знищили 280 000 т зерна, що зберігалося, пише Financial Times із посиланням на дані уряду Великої Британії.

За даними Кубракова, з 18 липня в результаті атак Росії на порти України пошкоджено та частково знищено 105 об’єктів портової інфраструктури. Внаслідок ударів по портам Дунайского кластеру та блокування морських портів скорочено експорт зернових вантажів до країн Азії, Африки та Європи на майже 3 млн тонн на місяць.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *