Румунія наполягатиме на продовженні заборони на ввезення українського зерна

Міністр сільського господарства Румунії Флорін Барбу виступив за подальшу заборону на імпорт зернових з України після 15 вересня, пише News.ro. За його словами, країна вживатиме заходів для захисту румунських фермерів.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Ми вживемо всіх можливих заходів, як економічних, так і фінансових, а також нормативних актів для підтримки та захисту румунських фермерів. Звісно, я хочу продовження цієї заборони», – сказав Барбу.
  • Відповідаючи на запитання, як він діятиме, якщо позиція європейських інституцій буде іншою, міністр сільського господарства відповів: «Є ще два дні. Почекаємо рішення».
  • Премʼєр-міністр Марчел Чолаку заявив у четвер, 14 вересня, на засіданні, що просить міністра сільського господарства підготуватися до рішення Європейської комісії щодо імпорту зерна з України.

Контекст

Починаючи з 15 квітня Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія по черзі заборонили імпорт агропродукції з України. Єврокомісія обіцяла новий пакет підтримки аграріїв загальною вартістю €100 млн й активацію надзвичайних захисних заходів відповідно до чинного регламенту про автономні торговельні заходи для пшениці, ріпаку, соняшнику та кукурудзи, імпорт яких з України тимчасово заборонений.

Єврокомісія з 2 травня до 5 червня цього року заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії й Словаччини.

Згодом ЄС продовжив до 15 вересня запобіжні заходи щодо імпорту українського зерна до п’яти країн ЄС. НБУ підрахував, що проблеми «зернового коридору» та обмеження імпорту агропродукції сусідніми країнами можуть коштувати Україні до $800 млн на місяць.

12 вересня польський премʼєр Матеуш Моравецький повідомив, що уряд Польщі продовжив ембарго на імпорт українського зерна до країни.

У відповідь на це премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна звернеться до арбітражу Світової організації торгівлі щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди з тарифів і торгівлі через блокування Польщею експорту українського зерна.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *