Росія пошкодила зернові склади та ємності для олії під час нічної атаки на Рені та Ізмаїл (фото)

В ніч на середу, 13 вересня Росія ударними безпілотниками атакувала Рені та Ізмаїл в Одеській області, повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. Є руйнування та жертви, зокрема, семеро осіб доставлено в лікарню у важкому стані.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Внаслідок атаки на порти Дунайського регіону було пошкоджено адміністративні будівлі, склади для зернових вантажів, ємності для зберігання олії та автотранспорт.
  • «Попри намагання агресора знизити експортний потенціал, порти продовжують працювати», – написав він і оприлюднив фотографії із наслідками нічної атаки РФ.

Росія пошкодила зернові склади та ємності для олії під час нічної атаки на Рені та Ізмаїл (фото) /Фото 1

Фото: Facebook / Олександр Кубраков

Росія пошкодила зернові склади та ємності для олії під час нічної атаки на Рені та Ізмаїл (фото) /Фото 2

Фото: Facebook / Олександр Кубраков

Росія пошкодила зернові склади та ємності для олії під час нічної атаки на Рені та Ізмаїл (фото) /Фото 3

Фото: Facebook / Олександр Кубраков

  • Міністр нагадав, що порти Дунайського кластеру наразі єдиний водний шлях для українського агроекспорту, тож закликав допомогти Україні потужними системами протиповітряної оборони.

Контекст

17 липня РФ направила Туреччині, Україні й ООН свої заперечення щодо продовження «зернової угоди» та відмовилася її продовжувати. Міноборони країни-агресора заявило, що через вихід Росії з «зернової угоди» з 20 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення.

Протягом останніх двох місяців Росія здійснила хвилю атак на дунайські порти України з метою завдати шкоди економічній інфраструктурі та експортним маршрутам. Удари російських дронів і ракет по Україні з липня знищили 280 000 т зерна, що зберігалося, пише Financial Times із посиланням на дані уряду Великої Британії.

За даними Кубракова, з 18 липня в результаті атак Росії на порти України пошкоджено та частково знищено 105 об’єктів портової інфраструктури. Внаслідок ударів по портам Дунайского кластеру та блокування морських портів скорочено експорт зернових вантажів до країн Азії, Африки та Європи на майже 3 млн тонн на місяць.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *