Рада міністрів ЄС продовжила ще на рік тимчасовий захист для українських біженців

Рада міністрів ЄС із внутрішніх справ погодила продовження дії Директиви тимчасового захисту ЄС, яка надає українським біженцям право легально знаходитися на території країн Євросоюзу та базовий соціальний захист, до березня 2025 року. Про це 28 вересня повідомив міністр внутрішніх справ головуючої в ЄС Іспанії Фернандо Гранде-Марласка Гомес, повідомляє «Укрінформ».

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «ЄС підтримуватиме український народ так довго, як це буде необхідно», – зазначив іспанський урядовець. 
  • Він додав, що продовження статусу захисту стосується більш ніж 4 млн біженців, які знайшли безпечний притулок в ЄС. 
  • Таким чином Рада міністрів ЄС погодилася продовжити дію тимчасового захисту для людей, що рятуються від російської агресії на території ЄС, з 4 березня 2024 року по 4 березня 2025 року. 
  • Країни ЄС все ще мають формально ухвалити це рішення за письмовою процедурою – після перекладу тексту рішення всіма мовами країн ЄС. 

Контекст

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну у лютому 2022 року ЄС вперше активував так звану Директиву тимчасового захисту, яка надала громадянам України, що рятуються від війни, право легально перебувати на території ЄС, доступ до соціальних послуг, включаючи медичне обслуговування та освіту, а також право на працевлаштування.

Він мав діяти рік. Пізніше його продовжили до березня 2024 року.

Єврокомісія запропонувала продовжити до 2025 року дію тимчасового захисту для громадян України, переважно жінок та дітей.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *