Оцінка виробника електромобілів Vinfast перевищила $85 млрд після дебюту в Нью-Йорку

В’єтнамський виробник електромобілів VinFast обігнав за капіталізацією «велику трійку» автовиробників Детройта після того, як акції компанії злетіли в перший день первинного розміщення, пише The Financial Times. Ринкова капіталізація все ще збиткової VinFast перевищила $85 млрд.

У Forbes Ukraine є спільнота в LinkedIn. Там ми пишемо практичні кейси компаній, розповідаємо про інноваційну економіку та публікуємо поради з особистого розвитку і управління командою. Жодних новин. Приєднуйтесь за цим посиланням

Ключові факти

  • У вівторок ціна акцій відкрилася на позначці $22, що вдвічі перевищує узгоджену з партнером VinFast зі SPAC компанією Black Spade Acquisition вартість у $10. Завершили сесію акції на позначці $37,06. 
  • Таким чином капіталізація VinFast досягла $85 млрд, що на $27 млрд більше, ніж у Ford, General Motors або Fiat Chrysler Stellantis, зазначає видання.
  • «Ми почали виробництво транспортних засобів п’ять років тому, у нас 20 000 електромобілів на дорогах. У нас повний цикл виробництва – від розробки продукту до ланцюга постачання», – сказала гендиректор VinFast Global Ле Тхі Тху Туй. Вона додала, що VinFast стане прибутковою «у найближчі кілька років» і «вже є беззбитковою» у В’єтнамі.

В’єтнамський виробник електромобілів VinFast обігнав за капіталізацією Ford і GM після дебюту у Нью-Йорку /Фото 1

Гендиректор VinFast Global Ле Тхі Тху Туй. Фото: Getty Images

  • VinFast важко було отримати популярність у США, вирішальному ринку для міжнародної експансії, зазначає FT. 
  • Компанія відмовилася від виробництва автомобілів із ДВЗ і зосередилася на електромобілях, щоб конкурувати з американськими та китайськими компаніями, включаючи Tesla і BYD. Для цього VinFast створила мережу дилерських центрів на західному узбережжі США, а минулого місяця розпочала будівництво заводу в Північній Кароліні вартістю $4 млрд.

Контекст

Засновник VinFast, найбагатша людина Вʼєтнаму Фам Нхат Вуонг є бенефіціарним власником 99% звичайних акцій VinFast через свою флагманську компанію Vingroup та афілійованих осіб.

Згідно з червневим звітом, Вуонг, Vingroup і повʼязані з ними особи інвестували у виробника електромобілів $9,3 млрд. У квітні Вуонг обіцяв виділити $2,5 млрд на підтримку VinFast, зокрема $1 млрд зі своїх особистих статків.

Виручка VinFast у першому кварталі знизилася на 49% порівняно з попереднім роком, а чистий збиток досяг $598 млн. 2022 рік компанія завершила зі збитком $2,1 млрд.

З початку минулого року компанія VinFast поставила близько 3000 автомобілів до Північної Америки. У США наразі зареєстровано лише 137 електромобілів Vinfast EV.

Вартість автомобіля VF8 компанії VinFast у Каліфорнії становить $46 000 порівняно з $47 740 за Tesla Model Y без урахування федеральної податкової пільги у розмірі $7500.

VinFast отримала лістинг на біржі завдяки злиттю з компанією спеціального призначення (SPAC).

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *