Нацбанк пом’якшив умови купівлі валюти населенням у банках

НБУ дозволив банкам продавати валюту населенню без підтвердження підстав чи зобов’язань, а також збільшив вдвічі місячний ліміт купівлі валюти для депозиту. Про це йдеться в пресрелізі Нацбанку. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти 

  • З 29 серпня населення зможе купувати в банках безготівкову іноземну валюту без підтвердження підстав чи зобов’язань для проведення такої операції. Такі операції здійснюватимуться за курсом, установленим банком, у межах щомісячного ліміту в розмірі 50 000 грн в еквіваленті в одному банку. 
  • Також НБУ збільшив зі 100 000 грн до 200 000 в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю населенням безготівкової валюти, яка розміщується на депозиті строком від трьох місяців. 
  • Такі зміни ухвалені у межах першого етапу згідно з відповідною Стратегією пом’якшення валютних обмежень. 
  • Державний ПриватБанк повідомив, що запустить безготівковий продаж валюти через Приват24 у межах встановленого НБУ ліміта після проведення необхідних налаштувань сервіса.

Контекст

Протягом останнього місяця долар на готівковому ринку здорожчав на гривню, вперше з квітня перевищивши рівень у 38,2 грн/$. Максимуму готівковий курс досягнув 23 серпня, після чого почав дещо знижуватися. На 29 серпня після оприлюднення рішення Національним банком курс укріпився до 38,15 грн/$.

Минулого тижня опитані Forbes аналітики заявили, що не бачать суттєвих обʼєктивних причин для девальвації гривні, однак вказали на низку локальних чинників. Зокрема, йдеться про сезонні фактори, як-от попит на валюту з боку невеликих фермерів і період відпусток, а також очікування ринку щодо послаблення обмежень від НБУ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *