Курс євро показав найдовше падіння з моменту його створення

Курс євро до долара падає на міжнародному ринку девʼятий тиждень поспіль на тлі очікувань завершення циклу підвищення ставки в єврозоні. Це найдовший період падіння євро з моменту створення єдиної європейської валюти у січні 2002 року, пише Bloomberg.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Курс знизився на 5,6% після досягнення піку в середині липня на рівні $1,1277. На 16:05 валютна пара долар США/євро торгувалася по $1,070 за євро.
  • Після оголошення рішення ЄЦБ за ставками курс євро почав знижуватися. «ЄЦБ дав доларовим «бикам» ще один привід почати шортити євро», – зазначив керівник відділу торгівлі валютними опціонами в країнах G-10 у Nomura Holdings Діпак Шах. Він очікує, що короткі позиції проти євро набиратимуть обертів не лише щодо долара, а й щодо інших валют.
  • Хедж-фонди негативно оцінили євро з початку року, і аналітики переглянули свої прогнози щодо валюти на кінець року. Середній прогноз передбачає, що євро наприкінці року буде на рівні $1,09. Цього тижня євро впав на 0,5%, до $1,07.

Контекст

ЄЦБ підвищив ключові ставки на 25 базисних пунктів. Це відбулося вдесяте поспіль. Базова ставка за кредитами зросла до 4,5%, ставка за депозитами – до 4%, ставка за маржинальними кредитами – до 4,75%.

Згідно з оприлюдненим 11 вересня прогнозом Єврокомісії, за підсумками 2023 року економіка ЄС зросте на 0,8%. Це – менше за попередні очікування в 1%.

Щодо 20 країн-членів єврозони прогнозується сповільнення темпів зростання також до 0,8% у 2023 році замість прогнозованого раніше показника в 1,1%. 

Головною причиною погіршення економічних очікувань у Брюсселі називають ослаблення попиту через стабільно високі темпи інфляції. 

«Економіка ЄС зазнала двох потужних потрясінь через пандемію та війну РФ проти України. Вкрай високий рівень інфляції таки взяв своє, хоча зараз він знижується», – зазначив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *