Країни-сусіди відкинули план України щодо обмеження експорту агропродукції

Україна представила Єврокомісії план із обмеження експорту сільгосппродукції, який мав би замінити односторонні обмеження українського імпорту, проте держави-члени ЄС, що межують з Україною, 18 вересня відкинули пропозиції Києва. Про це пише польське видання PAP з посиланням на джерела.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За даними видання, пропозиція Києва передбачає, що Мінекономіки України самостійно ухвалюватиме рішення про надання дозволів на експорт зерна до ЄС, зокрема до пʼяти країн-сусідів, навіть якщо вони виступатимуть проти таких дозволів.
  • Щодо дозволів Україна запропонувала консультації з країнами ЄС та Єврокомісією, але, незалежно від результатів консультацій, остаточне рішення залишатиметься за Києвом, пише видання.
  • Як зазначає PAP, постійний представник Польщі в ЄС Анджей Садось на зустрічі в Брюсселі розкритикував українську пропозицію. Він вважає, що вона не вирішує питання контролю та обмеження постачання українського зерна.
  • Джерело в ЄС повідомило PAP, що сусідні з Україною держави виступили проти пропозиції Києва.
  • Крім того, після заяв про те, що Україна позиватиметься до СОТ про порушення її прав, Польща, Угорщина та Словаччина відмовилися від участі у платформі щодо експорту української аграрної продукції, зазначає видання.

Контекст

15 вересня Єврокомісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільгосппродукції з України після 15 вересня.

Виконавчий орган ЄС проаналізував вплив обмежень експорту чотирьох категорій сільгосппродукції на ринок ЄС і дійшов висновку, що вони посприяли виправленню цінових стрибків на ринках пʼяти держав – членів ЄС, які вимагали заборони.

Водночас в Єврокомісії зазначили, що Україна погодилася запровадити будь-які правові заходи – наприклад систему ліцензування експорту – протягом 30 днів, щоб уникнути сплеску цін на зерно.

Водночас Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про односторонні обмеження на імпорт українського зерна. У відповідь Україна планує подати позов до арбітражу СОТ проти цих країн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *