Кабмін змінив правила публічних закупівель під час війни

Кабмін змінив правила проведення публічних закупівель під час дії воєнного стану. Відтепер для закупівель на суму від 50 000 грн потрібен звіт і обґрунтування. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Оновлені правила вимагають не тільки оприлюднення звіту про договір, який було укладено без використання електронної системи закупівель, а також погодженого керівником замовника обґрунтування підстави для здійснення замовником відповідної закупівлі.
  • «Ця зміна покликана передусім покращити якість роботи тих, хто оголошує тендер», – пояснила перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко.
  • За її словами, ухвалена урядом постанова також зменшує перелік підстав, за яких державні замовники можуть не йти через конкурентні торги, а підписувати контракти напряму. 
  • Водночас постанова підсилює відповідальність державних замовників за зловживання такою підставою, як нагальна потреба, додала Свириденко.
  • Крім того, уряд вніс зміни, які при прийнятті рішення про відмову участі в торгах учасника, проти якого введено санкції, дозволяють виокремити випадок, коли активи такого учасника передані в управління АРМА. У такому випадку заборона здійснювати публічні закупівлі не буде застосовуватися.

Контекст

Як писав раніше Forbes, після низки скандалів з тендерами на барабани та овочерізки для бомбосховищ, реконструкцією стадіонів і перекладанням бруківки у столиці Верховна Рада планує обмежити можливості держпосадовців розпоряджатися бюджетними коштами. Про це 17 липня у Telegram повідомив голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, зазначивши, що це «останнє попередження» для влади на місцях щодо необхідності переглянути свої закупівлі. 

Принаймні одна з відповідних ідей депутатів була близькою до реалізації. Нардепи економічного комітету майже завершили підготовку законопроєкту, який обмежує певні види закупівель під час воєнного стану, розповідав у липні Forbes очільник комітету Дмитро Наталуха. 

Є й інші пропозиції. Чи не найрадикальніша з них – забрати військовий податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з місцевих бюджетів.

Чи допоможуть подібні зміни у боротьбі з нераціональним використанням державних грошей, читайте в матеріалі Forbes.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *