IPO Arm. Капіталізація виробника чипів зросла до $65 млрд після розміщення акцій

Акції британського розробника чипів Arm напередодні підскочили майже на 25% в порівнянні з ціною первинного розміщення на Nasdaq. Це може відродити надії інвесторів на перелом у ринку IPO, що переживає застій, пише Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Акції Arm Holdings, що належить японській фінансовій групі SoftBank, розміщені за ціною $51 за штуку, відкрили торги на рівні $56,1 і під час сесії зросли на 24,68%. 
  • На закритті торгів акції зупинилися на позначці $63,59, збільшивши ринкову капіталізацію компанії до $65 млрд.
  • Аналітики вважають, що результати лістингу Аrm свідчать про те, що попит інвесторів на первинні публічні розміщення акцій, який останні два роки сильно постраждав через геополітичну напруженість і підвищення відсоткових ставок, може відновитися.
  • Головний фінансовий директор Arm Джейсон Чайлд сказав в інтерв’ю CNBC, що компанія зосереджується на зростанні роялті та надає своїм клієнтам продукти, які коштують і роблять більше. 
  • Він також повідомив, що компанія продала акції на суму $735 млн групі стратегічних інвесторів, до складу якої входять Apple, Google, Nvidia, Samsung, AMD, Intel, Cadence, Synopsis, Samsung і Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Це свідчить про вплив Arm серед компаній-виробників чипів, які покладаються на технологію Arm для розробки та створення власних чипів, зазначив Чайлд.
  • Гендиректор SoftBank Масайоші Сон наголосив, що технологія Arm використовується в мікросхемах штучного інтелекту. Саме на цьому компанія збирається зосередитися з огляду на недавній бум ШІ та машинного навчання. Він також сказав, що хоче якомога довше зберегти частку Arm.

Контекст

SoftBank Group купила Arm у 2016 році за $32 млрд. Японська компанія оголосила про намір вивести Arm на IPO після провалу угоди щодо купівлі британського розробника чипів американської Nvidia.

За 12 місяців, до 31 березня, Arm отримала чистий прибуток у $524 млн за виручки $2,7 млрд. Чистий прибуток знизився на 5%, виручка – на 1%. Приблизно чверть виручки компанія отримує у Китаї.

Минулого тижня стало відомо, що Arm планує запропонувати свої американські депозитарні акції (ADS) у межах IPO на біржі Nasdaq за ціною $47–51 за штуку, що збільшує його оцінку до $54,5 млрд. Хоча раніше Arm планував зібрати від $8 млрд до $10 млрд.

Напередодні Arm отримав оцінку в $54,5 млрд. Таким чином, SoftBank Group Corp залучила $4,87 млрд під час найбільшого цьогорічного IPO.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *