Ілон Маск підтвердив, що завадив ЗСУ атакувати російський флот в Криму

Американський мільярдер, голова Tesla та SpaceX Ілон Маск підтвердив, що не став допомагати ЗСУ в атаці на російський військовий флот в окупованому Криму в 2022 році. Раніше про це повідомило CNN, опублікувавши уривок із нової біографії Маска авторства Волтера Айзексона. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Маск спростував повідомлення про те, що він обмежив роботу супутникового звʼязку Starlink. Пояснив, що окуповані Росією регіони не були активовані, відповідно, компанія SpaceX нічого не деактивувала.
  • Водночас Маск підтвердив інформацію, що отримав екстрений запит від України зробити це, але відмовився.
  • «Очевидним наміром було потопити більшу частину російського флоту на якорі. Якби я погодився на їхній запит, тоді SpaceX був би явним співучасником великої війни та ескалації конфлікту», – заявив Маск.

Контекст

У 2022 році Ілон Маск завадив українським військовим атакувати підводними дронами російський флот, повідомив напередодні CNN із посиланням на уривок із нової біографії Маска авторства Волтера Айзексона.

Як пише біограф, коли українські підводні безпілотники з вибухівкою наблизилися до російських кораблів, вони «втратили звʼязок, та їх викинуло на берег, вони не завдали шкоди». 

Таке рішення Маск прийняв через побоювання удару Росії у відповідь з використанням ядерної зброї, пише Айзексон. Він стверджує, що ці побоювання в мільярдера виникли після розмови «з високопоставленими російськими чиновниками».

CNN зазначає, що Айзексон пише у книзі про «екзистенційний страх» Маска розвʼязати ще більш масштабну війну. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *