Хорватія не імпортуватиме українське зерно, але залишить транзит

Хорватія не імпортуватиме українське зерно і не виключає ембарго за прикладом Польщі, Угорщини та Словаччини, повідомив премʼєр-міністр країни Андрей Пленкович, пише Politico. За його словами, Хорватія є «транзитною країною» для української агропродукції.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Позиція і бажання Хорватії полягають у тому, що ми є транзитною країною, а не країною, яка отримує величезну кількість українського зерна, котре дешевше за наше, що означало б, що наші фермери опиняться у біді», – сказав Пленкович.
  • На запитання, чи Хорватія запроваджуватиме заборону, аналогічну до рішення Польщі, Угорщини та Словаччини, Пленкович не відповів, але повторив, що хорватські порти нині полегшують транзит українського зерна до третіх країн.
  • Невідомо скільки зерна було експортовано через хорватські порти, але цей маршрут «популярний», заявила на початку цього місяця перша віцепремʼєрка України Юлія Свириденко.

Контекст

15 вересня Єврокомісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільгосппродукції з України після 15 вересня.

Виконавчий орган ЄС проаналізував вплив обмежень експорту чотирьох категорій сільгосппродукції на ринок ЄС і дійшов висновку, що вони посприяли виправленню цінових стрибків на ринках пʼяти держав – членів ЄС, які вимагали заборони.

В Єврокомісії зазначили, що Україна погодилася запровадити будь-які правові заходи – наприклад, систему ліцензування експорту – протягом 30 днів, щоб уникнути сплеску цін на зерно.

Водночас Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про односторонні обмеження на імпорт українського зерна.

18 вересня польське агентство PAP повідомило, що Україна презентувала Єврокомісії план з обмеження експорту сільгосппродукції, який мав би замінити односторонні обмеження українського імпорту, проте держави – члени ЄС, що межують з Україною, відкинули пропозиції Києва.

Крім того, після заяв про те, що Україна позиватиметься до СОТ про порушення її прав, Польща, Угорщина та Словаччина відмовилися від участі у платформі щодо експорту української аграрної продукції, зазначає видання.

Напередодні Мінекономіки повідомило, що Україна подала позов до СОТ проти Польщі, Словаччини та Угорщини через заборону ввезення агропродукції.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *