Група HSBC у жовтні зупинить грошові перекази до РФ та Білорусі

Група HSBC у жовтні зупинить грошові перекази до РФ та Білорусі для своїх корпоративних клієнтів. Про це пише Nikkei Asia з посиланням на внутрішні документи однієї з «дочок» компанії та представника HSBC.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • З 27 жовтня HSBC припиняє обробляти комерційні платежі через «складнішу ситуацію з регулюванням», йдеться у листі, яке надіслав своїм корпоративним клієнтам один із банків групи – Hang Seng Bank у Гонконгу. 
  • Таке рішення було ухвалено, щоб «мінімізувати операційну діяльність з Росією та Білоруссю, навіть якщо така діяльність дозволена застосовними законами та правилами».
  • Зараз корпоративні клієнти HSBC у Гонконгу можуть проводити фінансові операції з партнерами у РФ, попри санкції Великої Британії та ЄС проти Росії.
  • HSBC підтвердила, що планує зупинити комерційні платежі до РФ та Білорусі. «Хоча HSBC зробив багато кроків для дотримання нормативних вимог регуляторів, на практиці це стає все складніше через чинні глобальні обмеження», – пояснив виданню представник HSBC.

Контекст

Як зазначає видання, перед прийняттям рішення HSBC відбулася зустріч представників Казначейства США та фінансової галузі Гонконгу. За даними Nikkei Asia, американські чиновники просили посилити перевірку фінансових транзакцій, повʼязаних з експортом до Росії високотехнологічних товарів американського виробництва, які підпадають під санкції.

У Росії працює «дочка» HSBC – «Експобанк». Група вела переговори про її продаж. Сторони навіть повідомляли, що відповідну угоду було укладено ще в липні минулого року, проте її так і не було завершено через заборону урядом РФ. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *