Firefly Aerospace успішно вивела на орбіту супутник Космічних сил США

Американська аерокосмічна компанія Firefly Aerospace, яку заснував Макс Поляков, запустила ракету Alpha у межах місії Victus Nox на замовлення Космічних сил США. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті компанії.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Це третій запуск Firefly Aerospace ракети Alpha. Компанія здійснила місію Victus Nox, розроблену Космічними силами США. Мета – оперативно вивести космічні апарати на орбіту. Це потрібно для заміни знищених супутників або посилення вже існуючих.
  • Усі підготовчі етапи Firefly Aerospace завершила за 24 години. За 27 годин з моменту отримання наказу – ракету Alpha запустили.
  • Політ відбувся штатно на всіх етапах. Ракета Alpha успішно вивела на орбіту супутник Millennium Space Systems. 

Контекст

До лютого 2022-го головним інвестором та акціонером Firefly Aerospace був українець Макс Поляков. З 2017 року Поляков інвестував у Firefly близько $210 млн. У травні 2021-го компанія залучила перші $75 млн зовнішніх інвестицій.

29 грудня 2021 року Комітет з іноземних інвестицій США почав вимагати, щоб Поляков продав 50% акцій компанії. Вони належали йому та його інвестфонду Noosphere Ventures. 

Фонд залучив інвестбанкірів для пошуку покупця. 24 лютого 2022-го частку Noosphere викупила американська AE Industrial Partners. Сторони не розголошували деталі угоди. 

Firefly стала третьою приватною компанією, яка змогла успішно досягнути орбіти з другої спроби. Раніше це зробили Rocket Lab та Virgin Orbit Річарда Бренсона. 

Перший політ Firefly Aerospace 3 вересня 2021-го завершився невдало. Причина – відмова одного з чотирьох двигунів ракети через пошкоджений електричний контакт.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *