Агентство S&P поставило рейтинг Freedom Holding на перегляд

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings помістило рейтинги Freedom Holding, а також її брокерських та банківських дочірніх компаній у список CreditWatch із негативним прогнозом. Про це йдеться у пресрелізі агентства. Одна з причин – нещодавній звіт Hindenburg Research, в якому компанію звинуватили в обході санкцій та маніпулюванні ринком.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • S&P Global Ratings підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг Freedom Holding на рівні B-, а також довгострокові та короткострокові кредитні рейтинги емітентів B/B компаній Freedom Finance, Freedom Finance Europe, Freedom Finance Global та Bank Freedom Finance Kazakhstan.
  • Водночас приміщення до списку CreditWatch означає, що протягом 90 днів агентство може знизити рейтинг Freedom, якщо помітить суттєве збільшення юридичних ризиків та ризиків, повʼязаних із дотриманням вимог, або якщо негативні настрої ринку завдадуть шкоди бізнесу групи.
  • Серед причин розміщення рейтингу на перегляд у S&P Global Ratings назвали повідомлення компанії у річному звіті про те, що у 2022 році вона надавала послуги певним фізичним та юрособам, які перебувають під санкціями США, ЄС та Великої Британії.
  • Крім того, S&P вказало на нещодавно опублікований звіт третьої сторони (Hindenburg Research – американського трейдера, що спеціалізується на коротких продажах), в якому вказано можливі недоліки в корпоративному управлінні та управлінні ризиками у деяких основних дочірніх компаніях Freedom Holding протягом певного часу. 
  • Рейтингове агентство не виключає, що розкриття такої інформації може негативно позначитися на репутації компанії та відносинах з учасниками ринку, а також потенційно спричинити санкції регулюючих органів.
  • В S&P Global Ratings заявили, що агентство може підтвердити рейтинги Freedom Holding і виключити компанії зі списку CreditWatch, якщо найближчими місяцями побачить обмежений вплив факторів, які сприяли потраплянню до цього списку.

Контекст

15 серпня аналітики з Hindenburg Research звинуватили Freedom Holdings у «нахабному ухилянні від санкцій», фальсифікації виручки, ризикованому поводженні з коштами клієнтів та маніпулюванні ринком. Freedom Broker відреагувала на звіт, назвавши його «навмисною спекуляцією та набором непідтверджених фактів».

Власник Freedom Finance Тимур Турлов, 35 – один із багатьох учасників глобального списку найбагатших від Forbes, бізнесу якого суттєво нашкодило російське громадянство. У середині жовтня указом президента Володимира Зеленського затверджено масштабний перелік санкцій РНБО, до якого потрапив Турлов та український брокер «Фрідом Фінанс Україна».

9 листопада Нацкомісія зупинила дію ліцензій цієї юрособи. Відповідно всі активи компанії та клієнтів наразі заблоковані РНБО. Йдеться про 12 800 рахунків у цінних паперах на 3,5 млрд грн, розповіли у відповідь на запит Forbes у пресслужбі української філії Freedom Finance.

Турлов заробив свої статки ($3,3 млрд, згідно The Worldʼs Real Time Billionaries глобального Forbes) на тому, що допомагав фізособам у пострадянських країнах, передусім в Росії та Казахстані, торгувати цінними паперами на світових біржах.

В Україні його холдинг мав довгострокові плани. «Фрідом» зʼявився на українському ринку в 2017 році. Компанія входить до трійки найбільших продавців військових ОВДП серед небанківських установ та займає сьоме місце у рейтингу брокерів за обсягами угод із цінними паперами. У червні 2020-го Freedom Holding Corp., американська компанія Турлова, придбала 24,3% «Української біржі».

Зараз фінансист, який останні 10 років живе в Казахстані, намагається дистанціюватися від Росії. Він заявив про відмову від громадянства РФ і продаж російського бізнесу місцевому менеджменту. Це може стати суттєвою втратою для холдингу. Загальна кількість рахунків клієнтів Freedom Holding – 475 000, тоді як тільки в РФ бізнес включає понад 50 регіональних офісів із клієнтською базою у 170 000 осіб.

Як влаштований фінансовий холдинг Турлова та чи виправдано він потрапив під українські санкції, читайте в редакційному матеріалі Forbes.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *