«20 днів у Маріуполі» став найкасовішим документальним фільмом в Україні лише за чотири дні

Стрічка «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова стала найкасовішим документальним фільмом в Україні. Лише за чотири дні вона зібрала понад 531 000 грн, повідомив Forbes кінодистриб’ютор «Артхаус Трафік».  

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • З 31 серпня по 3 вересня документальний фільм «20 днів у Маріуполі» зібрав бокс-офіс понад 531 000 грн. Його подивилися понад 4000 людей.
  • Стрічка Чернова обігнала попереднього рекордсмена – документальний фільм «ЮКІ» Володимира Мули, загальний бокс-офіс якого становить понад 500 000 грн. За майже рік на великому екрані його подивилося близько 5000 людей, пише AIN. Прокат фільму вже завершено.

Контекст

Над фільмом «20 днів у Маріуполі» працювала продюсерка Василіса Степаненко, яка потрапила в цьогорічний список «30 до 30» від Forbes. Разом із Черновим і Степаненко в оточеному Маріуполі працював воєнний фотограф Євген Малолєтка.

Команда зустріла початок повномасштабного вторгнення у Маріуполі. «Шок від жорстокості, з якою росіяни руйнували не лише будинки, а й долі безлічі маріупольців, журналісти пережили разом з усіма», – йдеться у синопсисі фільму. На 21-й день після початку вторгнення їм вдалося виїхати через гуманітарний коридор. 

8 травня Малолєтка, Чернов і Василіса Степаненко стали лауреатами Пулітцерівської премії. Вони отримали нагороди за екстрену фотозйомку та громадські заслуги як працівники американського медіа Associated Press.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *