Україна та держави ЄС зберуться на зустріч у Брюсселі, щоб вирішити «зернову» суперечку

Зустріч Координаційної платформи щодо експорту українського зерна у складі України, п’яти сусідніх країн та інших країн-членів ЄС, зацікавлених у вирішенні «зернової» проблеми, відбудеться наступного четверга, аби ухвалити запропонований Україною план дій.

Про це сьогодні у Брюсселі під час брифінгу для преси заявила речниця Європейської комісії Міріам Гарсія Феррер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми завершили розробку наших коментарів щодо українського плану дій, який був представлений у понеділок в ході зустрічі Координаційної платформи. Обміни думками були дуже конструктивними, і ми бачили дуже позитивний шлях вперед. Сьогодні ми надіслали запрошення до участі у наступній зустрічі Координаційної платформи наступного четверга. Ми матимемо можливість завершити роботу над цим планом дій, щоб він міг запрацювати якомога швидше», – сказала речниця Єврокомісії.

Вона нагадала, що згаданий план дій з вирішення проблеми зернового експорту був розроблений Україною та має різні складові. Вони охоплюють встановлення більш жорсткого контролю за експортом української сільськогосподарської продукції, проведення інформаційної кампанії з роз’яснення експортерам вразливості ринків у країнах-сусідах, узагальнення інформації щодо кінцевих споживачів української сільськогосподарської продукції тощо.

Читайте також: Дуда: Суперечка щодо збіжжя не перекреслить українсько-польські відносини

Головним елементом поданого плану є запровадження авторизації та верифікації, іншими словами – ліцензування експортних операцій з аграрними продуктами, на які раніше поширювалися захисні торговельні заходи з боку ЄС, включаючи пшеницю, кукурудзу, насіння соняшника та ріпаку.

«Цей план дій, що був представлений Україною, стосується п’яти країн: Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії й Болгарії<…> Є дуже конструктивна участь з боку всіх сторін. Ми напружено працювали протягом усього тижня та сподіваємося, що зможемо вирішити цю ситуацію дуже швидко», – наголосила Феррер.

Як повідомлялося, у травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року.

Єврокомісія 15 вересня оголосила, що Євросоюз не продовжуватиме тимчасових обмежень щодо українського зернового експорту до п’яти сусідніх країн.

Читайте також: Польща не скасує ембарго на зерно, поки не буде спільного рішення з Україною

Польща, Угорщина та Словаччина оголосили про намір надалі блокувати імпорт української агропродукції. Україна у відповідь оголосила про намір оскаржити таке одноосібне рішення згаданих країн в арбітражних установах СОТ.

Наразі сторони продовжують пошук компромісних рішень, які відповідатимуть інтересам усіх сторін, на основі поданого Україною плану дій.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *