Володимир Кузьо: “Держава допомагає бізнесу шукати стимули інвестувати вже зараз”

Фото: LB.ua Володимир Кузьо, заступник міністра економіки

“Що таке інвестиції для бізнесу? Вони починаються з бізнес-плану, інвестиційного планування. І те, в яких умовах бізнес може інвестувати, залежить від багатьох факторів. Перше – це допуск до фінансування, допуск до капіталу. Друге – це вартість фінансування. Третє – це ризики, з якими стикається бізнес під час транспортування товарів, під час зберігання товарів, воєнні ризики. І всі ці складові в результаті впливають на рішення, інвестувати зараз в Україну чи не інвестувати. Яка роль держави в цьому питанні? Не інвестиційна. Її роль – допомагати бізнесу інвестувати і шукати стимули, які дозволять не чекати часу X після війни, а інвестувати вже зараз”, – говорить урядовець.

Як приклад таких “стимулів” він наводить часткову компенсацію відсоткової ставки або пошук можливості страхування, видачі страхових полісів від різних видів військових ризиків. Також – доступ до міжнародних проєктів, міжнародного фінансування.

“Зміщувати фокус міжнародних фінансових організацій з виключно інфраструктури, відбудови, макрофіну, на приватний сектор. Тому що в результаті приватний сектор буде драйвити економіку України. В цьому ми бачимо, в тому числі роль міністерства (економіки. – ред.) – знаходити стимули для бізнесу, для інвестицій зараз. Не чекати кінця війни”, – відзначає Володимир Кузьо.

Він закликав бізнес ініціювати – в будь-який зручний спосіб, через асоціації абощо – ідеї, що стосуються сектора інвестицій.

“Ми відкриті до діалогу, будемо продовжувати спілкуватись відкрито. Без ініціативи двосторонньої – державної і приватної – країна не досягне успіху”, – резюмував заступник міністра економіки.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *