Способи виведення та знищення хрону на садовій ділянці і дачі

Вирощування хрону на своїй присадибній ділянці не викликає складнощів. Це багаторічна культура не вимагає особливого догляду, може рости на будь-якому ґрунті. Але, посадивши її один раз, вивести в подальшому дуже складно, оскільки це чемпіон серед рослин по розростанню. Існують способи, знання яких допоможе позбутися від хрону на своєму городі назавжди, інформує Ukr.Media.

Причини розростання хрону

Боротися з хріном на городі — клопітка справа. Сильний противник відрізняється потужною кореневою системою, на яку важко впливати навіть за допомогою хімічних засобів. Головною причиною його розростання є зростання кореневища не тільки в довжину, але і в ширину. Навіть при знищенні верхньої частини, корінці, що залишилися з новою силою починають рости і завойовувати нові території, утворюючи великий кущ. Виявити, на якій глибині ця культура закінчується, неможливо, отже, повністю видалити її з землі вкрай проблематично.

Як вивести хрін на городі

Придумано чимало методик для виведення хрону з ділянки, умовно розділяються на три види: використання гербіцидів, механічне знищення і витіснення іншими культурами. Якщо ними користуватися окремо, щоб позбутися від нього на дачі, ефект буде слабким. Краще застосовувати комплексний підхід, комбінуючи відразу кілька способів. Досвідчені дачники спочатку рекомендують скористатися народними рецептами, а вже після переходити до хімії.

Механічний спосіб

Видалити хрін з городу можна викопуванням. Цей простий спосіб досить ефективний, але вимагає чимало зусиль від хлібороба.

Щоб знищувати рослину було легше, рекомендується замість лопати користуватися вилами, які не перерізають кореневища, з ними простіше працювати. Викопувати краще з настанням весни, як тільки з'являться зелені його частини. Витягнуте коріння рекомендується виносити з ділянки.

Ще один варіант механічного впливу на коріння хрону — регулярне розпушування землі на глибину 30-40 см. Проводять культивацію за допомогою трактора, обладнаного стрілчастими лапами, які ефективно підрізають кореневища і перевертають їх на конкретну глибину. Якщо проводити такі заходи періодично, культурі важко буде пробитися на поверхню.

Хімічний спосіб

Для боротьби з "загарбником" на садовій ділянці багато аграріїв вибирають спеціальні хімічні препарати — гербіциди. Вони діляться на засоби суцільного впливу, що знищують всі рослини без винятку, і селективні речовини, що проявляють активність проти певного типу рослин. Звичайно, найрезультативнішим варіантом вважається перший різновид гербіцидів. Їх застосування повинно відбуватися строго відповідно до інструкції, в іншому разі можна спалити всю рослинність на городі.

Для роботи з гербіцидами знадобляться шприц і тонка спиця. Зрізавши зелені частини і відкривши доступ до коріння хрону, потрібно виконати в ньому багато отворів, в які зі шприца вводиться нерозбавлений хімічний засіб. Повторити процедуру слід через 2 дні.

Агротехнічні прийоми

Щоб знищити хрін на ділянці назавжди, досвідчені городники рекомендують засіяти його грунтопокривними рослинами, які будуть стримувати спроби культури розростатися навесні. Посів багаторічних трав (люцерна, конюшина) можливий після обробки кущів хімічними препаратами і перекопування землі. Хорошим варіантом буде висаджування на городі будь-якого гарбузового представника. Садити картоплю поруч з хріном не варто, в перший час він буде її заважати розростатися, а після стане його добривом.

Народні засоби

Початківцям аграріям незрозуміло, як вивести хрін з городу назавжди, використовуючи тільки народні способи. Для знищення коренеплоду можна використовувати сіль і аміачну селітру. Їх застосовують в якості посипання на місце зрізу зеленого листя. Через деякий час кущ почне в'янути, і незабаром повністю загине.

Позбутися від хрону можливо за допомогою темної поліетиленової плівки, листа шиферу, руберойду. Обраним матеріалом накривають кущ, позбавляючи його сонячного світла. Через деякий час рослина зачахне.

Профілактика розростання

Щоб не довелося позбавлятися від хрону на городі в майбутньому, після посадки його рекомендується захистити листами шиферу, жерсті. Це дозволить обмежити ріст кореневої системи.

Хрін — корисний коренеплід, який може рости в будь-яких умовах. Але якщо не контролювати розвиток кореневища, може вийти злісний бур'ян, який витісняє інші культури і з кожним роком завойовує нові території.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *