Які шкідливі звички квітникарів можуть спровокувати скручування листя у орхідеї

Орхідеї — ті ще капризулі. Так, вони симпатичні, милі і елегантні, але за їх красу доводиться платити: ретельно доглядати, догоджати і чи не трястися над ними. Кілька років тому у багатьох квітникарів був пік любові до орхідей: всі їх купували, дарували, заводили… Зараз свої "фанати" у орхідей звичайно ж залишилися, але інтерес якось вщух. Чи то набридли вони, чи то не хочеться з ними капризулями возитися. Про догляд за ними сьогодні і поговоримо, інформує Ukr.Media.

Напевно багато хто хоч раз спостерігав таку картину: листя у орхідеї скручується, немов в трубочку. Це досить неприємне явище. Чому? По-перше, це означає, що орхідеї щось не подобається, і потрібно міняти догляд, інакше вона може загинути. По-друге, скручене листя псує зовнішній вигляд рослини. Воно у орхідеї досить щільне, а тому "розпрямити" його назад може стати проблемою.

Чому ж скручується листя орхідеї? Найпоширеніша причина прихована в одній дуже нехорошій звичці багатьох квітникарів. У чому вона полягає? А в тому, що багато хто дуже любить крутити/вертіти/переносити/переставляти орхідею. Рослина листям буде постійно тягнутися до сонечка. І якщо ви повернете горщик відразу на 180 градусів, листя, яке вже розгорнулося в одну сторону, буде змушене різко повертатися в іншу. За короткий час щільні листові пластини можуть не встигнути розправитися і почнуть тут же скручуватися. Тому крутити орхідею — затія не дуже хороша. Якщо дуже хочеться випрямити квітконіс або саму рослину, повертайте її зовсім по трохи, щоб листя встигало розправитися. А в цілому орхідея в принципі не дуже любить такі маніпуляції.

Що ще може спровокувати скручування листя? Це на випадок, якщо орхідею ніхто не крутив і не повертав:

  • Незбалансоване харчування (надлишок азоту);
  • Недолік вологи (як в ґрунті, так і в повітрі: орхідея почне згортати листя, щоб знизити випаровування вологи через листя);
  • Поразка листогризучими шкідниками (попелицею, павутинним кліщем);
  • Гниття коріння (в цьому випадку листя може почати морщитися, м'якнути і обвисати).

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *