Досвідчені дачники пояснили, яких помилок припускаються городники, застосовуючи дріжджі як добриво

Напевно багато хто з вас використовує дріжджі на городі. Однак не всі знають, що дріжджі можуть нашкодити посадкам. У деяких випадках вони негативно позначаться на врожайності, в деяких — будуть попросту марними. Які аспекти потрібно обов'язково враховувати при підживленні рослин дріжджами? Сьогодні про це поговоримо, інформує Ukr.Media.

Але спершу хочемо сказати, що ми в жодному разі не проти використання дріжджів на городі. Потрібно лише дотримуватися низки тонкощів, щоб склад не нашкодив, а приніс користь. Важливо розуміти, що дріжджі в принципі не можна назвати як такою підгодівлею: вони самі по собі не дають поживних елементів. Це скоріше допоміжний склад, який за дотримання всіх умов використання здатний підвищити врожайність рослин і поліпшити якість урожаю.

 • Дріжджі "працюють" за температури ґрунту вище 15-18 градусів. Тому поливати ними рослини навесні, коли ґрунт ще толком не прогрівся, фактично марно. Червень-липень — ось оптимальний час внесення дріжджового підживлення (будемо все ж називати його так).
 • Дріжджі підвищують активність мікроорганізмів, які живуть у ґрунті. Вони сприяють швидшому розкладанню органіки. Відповідно, ґрунт має бути спочатку гарненько присмачений органікою. В іншому разі бажаного результату ви можете не дочекатися: у бідному ґрунті старання марні. Якщо ви використовуєте тільки мінеральні добрива, пам'ятайте, що в такому разі дріжджі теж толком не будуть "працювати". Перед дріжджовим підживленням доцільно внести в ґрунт компост, перегній, скошену траву або будь-які інші зелені залишки.
 • Дріжджі добре стимулюють активний ріст зелені, збільшення обсягу надземної частини. Тому налягати на таке підживлення в другій половині літа не варто. І в принципі зловживати ним не рекомендуємо: 2-3 рази за сезон цілком достатньо. Інакше воно вже працюватиме на шкоду!
 • Пам'ятайте, що в процесі роботи дріжджі "забирають" із ґрунту калій і кальцій. На бідних на ці елементи ґрунтах дріжджове підживлення буде шкідливим, воно зробить тільки гірше. Нестача кальцію у тих же томатів провокує поширення вершинної гнилі, у кісточкових — опадання ягід і зав'язей. Калій відповідає за якість врожаю, якщо його не вистачатиме, плоди будуть не такими великими, міцними, смачними й ароматними. Щоб не нашкодити посадкам, за кілька тижнів до внесення дріжджового складу рослини потрібно обов'язково підгодувати калієм і кальцієм. Ідеальний варіант у цьому разі — зола.
 • Дріжджове підживлення зашкодить урожайності деяких культур. Наприклад, цибулі, часнику, редиски. Вони виростуть пухкими, м'якими, гірше зберігатимуться. Ці культури дріжджовим складом поливати не рекомендується!
 • Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *