4 домашні рослини, які здійснюють позитивний вплив на здоров’я людини

Зелені рослини не тільки створюють затишок у домі, а й корисні для здоров'я. Саме цю теорію вирішили довести на практиці різні групи вчених. І навіть якщо раніше ви сумнівалися, чи варто обзаводитися зеленими товаришами, є вагомий привід серйозно задуматися про покупку домашньої квітки, інформує UkrMedia.

Спеціаліст по садівництву Тіана Блануса і студент Редінгського університету провели дослідження, під час якого з'ясувалося, що зелень корисна для шкіри людини. Виявилося, що рідина, що виділяється з листя, зволожує повітря, що впливає на організм вельми сприятливим чином. Процес називається транспірацією. Це особливо актуально в холодні періоди року, коли працюють батареї та обігрівачі, а провітрювати приміщення вдається рідше.

Вчені з Берліна також вирішили з'ясувати, чи можуть декоративні рослини поглинати різні леткі сполуки в приміщеннях. Лабораторні дослідження показали, що багато рослин дійсно здатні знищувати шкідливі мікроорганізми, будучи природним фільтром. Також наявність певних рослин допомагає регулювати рівень пилу в житлі, поглинаючи дрібні частинки, і тим самим очищуючи повітря.

Ми обрали 4 домашні рослини, які здатніі надавати благотворний вплив на здоров'я власників.

Спатіфіллум

Багаторічну рослину люблять за невибагливість і красу. Квітка підходить і для офісних приміщень, і для дому. Доглядати за спатифіллумом дуже просто: достатньо помістити його в кімнату з розсіяним світлом і підтримувати постійну вологість. Рослина очищає повітря від цвілі та інших шкідливих елементів.

Дипсис жовтуватий

Є одним з видів пальмового сімейства, тому має характерне листя. Дипсис поглинає двоокис вуглецю, формальдегід та інші небезпечні речовини. Крім того, рослина відмінно насичує приміщення киснем, тому варто тримати її на кухні і у вітальні.

Фікус каучуконосний

Красень з глянцевими темно-зеленим листям обожнює вологу, тому варто подбати про регулярний полив квітки. Вазон є справжнім природним фільтром, а також виділяє речовини, які збагачують повітря в будинку.

Хлорофітум чубатий

Ця рослина прийшля до нас з Південної Африки і швидко прижилася у любителів строкатих і незвичайних домашніх квітів. Її можна зустріти не тільки в квартирі, але і в школах, офісах і інших установах. Як і попередні зелені друзі, рослина любить вологу, але цілком терпимо переносить тимчасові нестатки. А ось з користю хлорофітума посперечатися складно: він бореться з токсичними речовинами і мікробами, дезінфікує і зволожує повітря і поглинає чадний газ.

Ми проводимо більшу частину часу в приміщеннях, тому дуже важливо подбати про ту атмосферу, яка нас оточує.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *