Україна готова до співпраці у видобутку корисних копалин із партнерами, які підтримують її обороноздатність, заявив президент Володимир Зеленський під час пресконференції з очільником МАГАТЕ Рафаелем Гроссі у Києві 4 лютого, передає «Інтерфакс-Україна». Так він прокоментував заяву президента США Дональда Трампа про можливість обміну рідкісноземельних металів на військову допомогу.
Деталі
- «Ми відкриті до того, що корисні копалини можуть бути розроблені з нашими партнерами, які допомагають нам захистити нашу землю і штовхають ворога назад своєю зброєю, своєю присутністю, санкційними пакетами. І це абсолютно справедливо. Я про це говорив ще у вересні, коли у нас була зустріч із президентом Трампом», – заявив Зеленський.
- Президент Володимир Зеленський підтвердив, що у плані відновлення України передбачено залучення інвестицій у сферу видобутку корисних копалин.
- «Ми готові вітати американські компанії з інвестиціями у цей сектор. Чому це важливо? Якщо ця сфера залишиться без належного контролю, Росія може привести туди інші країни, такі як Іран і Північна Корея. Це реальні загрози, які я обговорював із ним», – наголосив президент.
- Зеленський сподівається, що американські компанії зацікавлені у виході на український ринок та активно розвиватимуть цей сектор в Україні.
Популярне Категорія Свій бізнес Дата 03 лютого «Місячний оборот $250 000, за рік хочемо вирости втричі». В Україні – бум агенцій, які просувають моделей на сайті OnlyFans. Як влаштований цей бізнес
Контекст
Один із ключових пунктів плану перемоги президента Володимира Зеленського передбачає залучення західних інвесторів до видобутку стратегічних корисних копалин, таких як літій і титан. 3 лютого Дональд Трамп заявив, що переговори з Україною та Росією проходять «досить добре» і що США готові продовжити підтримку України в обмін на доступ до її рідкісноземельних металів. Спецпредставник Трампа по Україні та Росії Кіт Келлог планує відвідати Київ після 11 лютого.
Про потенціал українських корисних копалин, які оцінюються в трильйони доларів, та про перешкоди на шляху цих домовленостей читайте тут.