Співзасновник групи «Приват» Олексій Мартинов заявляє, що бізнес-партнер Геннадій Боголюбов без його відома вирішив продати спільні активи. Бізнесмен готує судові позови. Про це Мартинов розповів в інтервʼю виданню «Фокус».
Одну з найбільших фінансово-промислових груп – так звану групу «Приват» – Мартинов заснував разом із Коломойським і Боголюбовим, але з 2008 року він був пасивним акціонером, передавши бізнес у довірче управління.
Як «Повернись живим» управляє репутацією та будує стосунки із державою і бізнесом? Як побудовано процеси всередині фонду, які стимули та мотивація живлять команду? Як досягається абсолютна прозорість? Дізнайтеся від директора БФ Тараса Чмута вже 23 серпня на форумі «Майстри добра» у Львові. Долучайтеся!
Деталі
- Олексій Мартинов стверджує, що Боголюбов тривалий час уникав зустрічі з ним, а потім він дізнався про бажання продати частину активів без його згоди.
- За словами бізнесмена, 22 травня 2024 року він офіційно повідомив Боголюбову про своє рішення вийти з партнерства. На що той відповів: «Я б теж із задоволенням. Вже й виходити нема звідки».
- Через місяць, 20 червня, Боголюбов надіслав повідомлення, в якому стверджував, що «не знає, про яке партнерство йдеться», зазначив співзасновник групи «Приват».
- Мартинов каже, що заява Боголюбова про те, що він не є партнером у групі «Приват» стала новиною не лише для нього, а й для багатьох в Україні, зокрема і співробітників групи. Він наголосив, що з 2008 року відійшов від управління феросплавним напрямом, залишаючись рівноправним співзасновником бізнесу.
- Зараз Мартинов готує документи для судового розгляду і планує відстоювати свої права у судах. «Судові розгляди проходитимуть у країні, де позови розглядаються по суті, а не по формі. У європейських судах розглядалося чимало подібних справ і корпоративних спорів між бізнес-партнерами», – зазначив він.
Контекст
Олексій Мартинов – один із найбільш непублічних бізнесменів. Він значився директором ТОВ «Солм ЛТД», яке входить до складу групи «Приват». Також він був членом наглядової ради ПриватБанку з 2000 до 2016 року, зокрема під час націоналізації банку. В феросплавний напрямок групи «Приват» в Україні входили Марганецький та Покровський гірничо-збагачувальні комбінати, а також Нікопольський, Запорізький і Стахановський феросплавні заводи. Останній вже близько десяти років заходиться на окупованій території.