Департамент захисту інвестицій при Офісі генерального прокурора торік отримав 220 заяв від бізнесу щодо необгрунтованого тиску на нього.
Про це сказав генеральний прокурор Андрій Костін під час форуму «Зроблено в Україні», повідомляє кореспондент Укрінформу.
«В офісі генерального прокурора є спеціальний Департамент у сфері захисту інвестицій. Саме він розробляв ті стандарти і саме він зараз працює з бізнес-спільнотами, з нашими міжнародними партнерами задля того, щоб вони (стандарти) в найближчий час були затверджені як обов’язкові. Цей департамент минулого року отримав 220 заяв тільки від бізнесу щодо необгрунтованого тиску. У 120 кейсах ми в той чи інший спосіб відновили справедливість для бізнесу, який піддавався необгрунтованому тиску. В інших випадках ми всі зрозуміли і дійшли єдиного висновку, що все відбувається в законний спосіб. Але хочу сказати: якщо ви піддаєтесь незаконному тиску, будь ласка, звертайтеся до цього департаменту, і кожна ваша заява буде ретельно розглянута», – сказав Костін, підкресливши, що згаданий департамент працює вже не перший рік.
Читайте також: Кабмін передбачив 45 мільярдів на програми підтримки бізнесу – Шмигаль
Також генеральний прокурор зауважив, що в умовах війни перед бізнесом постали нові виклики та загрози.
«Хочу вас запевнити в тому, що ми не допустимо, щоб безпідставне втручання правоохоронних органів становило ще один ризик для вашої роботи. І вважаю, що спільними зусиллями чесний бізнес, чесний український бізнес зробить все можливе задля того, щоб наша спільна перемога над ворогом була зроблена в Україні», – наголосив генпрокурор.
Окрім того, він поінформував про розроблені стандарти діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування, які мають бути затверджені найближчим часом.
Читайте також: Президент доручив уряду розробити кроки на підтримку бізнесу, серед них – кешбек «Купуй українське»
«Стандарти, які в найближчий час будуть затверджені і стануть обов’язковими для використання всіма прокурорами, передбачають, що обшуки, арешти майна – це крайня міра, яка може бути використана. І саме ці стандарти мають запобігти тому, щоб не приймалися необгрунтовані, передчасні або надмірні засоби втручання», – сказав Костін.
Як повідомлялося, в ОГП у 2020 році створили Департамент кримінально-правової політики та захисту інвестицій, який комунікує з представниками бізнесу стосовно порушених кримінальних справ.