Якщо кімнатні рослини почали в'янути, то це означає, що ви припустилися якоїсь помилки, доглядаючи за ними. Найчастіше це відбувається через нестачу добрив, неправильно обране місце та інші поширені помилки, інформує Ukr.Media.
Мізерні підживлення
Через нестачу поживних речовин зростання квітки починає сповільнюватися, а її листя поступово в'яне. Найчастіше квітам потрібні 1-2 підживлення під час активного зростання, а додаткове використання добрив є можливим лише за появи явних ознак нестачі якоїсь речовини.
Надлишок підживлень шкідливий не менше, ніж їх недолік, тому враховуйте особливості своїх рослин. Крім цього важливо завжди дотримуватись інструкції, що міститься на упаковці добрива. Якщо ви не знаєте, у якій кількості і яку харчову добавку використовувати, купуйте готові суміші, призначені для певних видів квітів.
Постійні протяги
Протяги небезпечні для більшості домашніх рослин, тому, вибираючи місце для свого зеленого вихованця, відмовтеся від прохолодних підвіконь, відчинених балконів та інших місць, у яких часто дме прохолодне повітря. За таких умов рослини втрачають вологи більше, ніж отримують, через що і починається в'янення.
Щоб відрізнити проблему, що з'явилася через протяг, зверніть увагу на стан рослини. Якщо листя трохи зів'яло, зблідло, на ньому з'явилися водянисті або темні ділянки, то це означає, що квітку потрібно терміново переставити у більш відповідне місце.
Неправильне утримання
Якщо залишити рослину за умов, не придатних для нормального зростання і розвитку, вона також почне в'янути. За наявності дуже яскравого освітлення листочки стануть млявими і з часом пожовкнуть на кінчиках. Якщо світла буде недостатньо, квітка почне не лише в'янути, але й знебарвлюватися.
Занадто висока або, навпаки, низька температура може призвести до тих самих наслідків. Щоб уникнути цього, необхідно врахувати особливості вашої квітки і обрати місце, яке відповідає їм.
Обмороження коріння
Якщо виставити рослину на відкритий балкон під час прохолодного літа або взимку на підвіконня, що продувається, у вас не вийде уникнути серйозного переохолодження і навіть обмороження її кореневої системи. У цьому разі листя і пагони швидко почнуть в'янути, а впоратися з проблемою вдасться лише за допомогою негайної пересадки.
Рятуючи квітку, потрібно уважно оглянути її коріння і видалити усі пошкоджені частини. Також варто бути більш обережними під час перевезення квітки у холодну пору року. Якщо прикрити крону, але не утеплити горщик, це також призведе до обмороження кореневої системи.
Ураження шкідниками або хворобами
Якщо причиною в'янення став якийсь вид паразитів, ви легко помітите сліди його появи на своєму зеленому вихованці. Тому спочатку уважно огляньте усі пагони і листочки з обох сторін. Якщо проблема у захворюванні, ви знайдете потемнілі або пожовклі ділянки та інші характерні ознаки, такі як скручування або обпадання листя.
Визначивши, що стало причиною в'янення рослини, підберіть засіб, що підходить для боротьби з недугою, і якомога швидше почніть лікування. Не забувайте, що чим раніше ви помітите проблему, тим легше буде з нею впоратися. З цієї причини огляд квітів потрібно проводити не рідше одного разу на тиждень.
Основа пагонів постійно зволожена
Постійно перезволожена земля призводить до загнивання кореневої системи, що миттєво відбивається і на стані надземної частини рослини. Якщо в'янення несильне, просто зменшіть об'єм і частоту поливу. Більш серйозна проблема потребує термінової пересадки квітки у новий ґрунт. При цьому важливо видалити усі частини коріння, що загнили.
Якщо ви хочете уникнути повторного перезволоження, підберіть більш відповідний режим поливу. Щоб не сумніватися у тому, що ґрунт дійсно вже час зволожувати, обережно розкопайте його вглиб на 2-5 см і стисніть у руці невелику грудку. Якщо вона розвалиться, землю вже час зволожувати. У іншому разі полив доведеться відкласти.
З проблемою в'янення може впоратися навіть квітникар-початківець. Головне — уважніше стежити за рослиною, помічати негативні зміни і обов'язково дотримуватися усіх правил догляду.
Джерело: ukr.media